Benim Paris’imde alışveriş durakları – 1

| 6 Yorum

IMG_4451

Paris‘i kim 4günde gezmiş ki ben gezmeyi başarıyım? Bu ne ilk ne son Paris gezisiydi ama yetmedi, asla da yetmeyecek. Seviyorum ben bu şehri, hem de çok.. Hadi bizle de gel gez deyin, hemen peşinize takılırım söz. Bir gün Paris’de turist değil, parisienne olana dek bu sevda bitmez..

IMG_4466

Paris’de alışveriş yapmak ya da yapamamak, işte tüm mesele bu. Herşey güzel olduğu orantıda kaliteli, ama elini uzatıp etikete dokunduğun an tehlikeli. İndirim sezonunda alışveriş yapmak ise yeniden aşık olmak kadar cezbedici.. Ocak’ın 2.haftası Çarşamba günü başlar bu indirim. Bilet alıyorsanız bir tane de bana hemen! 🙂 O gün işe ‘hastayım’ deyip gitmeyen çok oluyormuş. İşi kıramayan ise Cumartesi-Pazar ‘kalan sağlar bizimdir’ deyip hucüma geçiyormuş. Bu kadar turist benim ülkeme de gelse, alışverişte delirse, ben de tax free sınırını 175 euro yaparım, ben de paşa paşa pardon hasta hasta işimi asarım 😉

Fotoğraflar sınırlı. Ama adresler bol. Zaten belli bölgelerde alışverişin tadına doyum olmuyor.

Marais – Rue des Francs Bourgeois

photo(62)

Buradaki mağazaların birçoğu parisien ya da bizde olmayan markalar. Fiyatları kalitelerine oranla normal, ama sezon ortası ‘onu da bunu da alıyım, kendimi şımartıyım, kredi kartını neye uğradığını şaşırtıyım’ iç sesini, euroyla çarpınca olmuyor işte olamıyor 🙂

Ben sizin yerinizde olsam, o meşhur Çarşamba öncesi bu linklere bir göz atar, sonra bir bir kapılarını aralarım..

Les Petites

Bash

Comptoir des Cotonniers

Sandro

Maje

Antoine et Lili

Zadig&Voltaire

Barbara Bui

photo(73)

photo(76)

Colette – my love mark! – Rue Saint-Honore

Bu mağazada ne var ne yoksa benim olabilir mi? Mutlaka ve mutlaka görülmesi gereken mağazaların başında. İçinde birçok markanın her yerde rastlayamayacağınız tasarımları var. Benim olsam, o Çarşamba sabahının ilk alışverişini burada yapar, alt katındaki cafede bir keyif kahvesi hüpletirdim.

photo(69)

photo(72)

Colette‘in de bulunduğu Saint-Honore‘de alışveriş için daha bir çok güzel mağaza var.

Chemins Blancs – 177

Bimba&Lola – 350

Rue Montmartre

58m ; Marc Jacobs‘dan Melissa‘lara, Lanvin‘den Comme des Garçons‘a kadar birçok tasarımcının ayakkabı, çanta ve aksesuarlarını satan, mini Lafayette tadında bir butik.

Cotelac – Rue Montmartre – 30

Boulevard Haussmann

Galeries Lafayette‘in sözü geçmişken bu postu onunla bitirelim. Görmeyeli kabına sığamamış, erkek, kadın ve ev olarak önce 3e, sonra kendi aralarında 4,5,7ye ayrılmış. Ya böyle de karmaşık ve büyük işte. Favori katım -1. Çanta ve ayakkabı cenneti!

Mitoz yaşayan diğer bir dev mağazacılık örneği işe meşhur H&M. Kadın ve erkek diye caddenin 2 yanına dağılmış.

Olurda sevgilinizle buralara dalmaya karar verirseniz, kapıda vedalaşın, sadece göz atıyım derseniz, 2 saat sonra ancak kapıya ulaşırsınız. Yorucu ama Lafayette işte, yerine birşey konmuyor, bir Türkler bir de Japonlar torba torba boşaltıyor.

IMG_4405