off ne giysem @ yeni asır

| 0 Yorum
Bugün sevgili Itır Gül Arayıcı, nam-ı değer stitlcatcher‘mız Yeni Asır Ege ekinde kulaklarımızı çınlatmış.
Itır, benim de sıkı sıkı takipte olduğum Nil Ertürk, Deniz Baran ve Deniz Berdan‘ın bloğu hakkında bakın neler yazmış;

Deniz Berdan:
Yürekli ikoncan

Onu hepimiz tanıyoruz aslında. Medyanın ikoncanlarından biri. Kimine göre rüküş, kimine göre güzel. Ama her şeyden önce sürüye uymaktansa eleştirilmeyi yeğleyecek kadar yürekli. İçinden geldiği gibi giyindiği için inanılmaz bir lükse sahip. Blog dünyasına yeni girdi Deniz, o da annesinin hastalığı nedeniyle biraz rahatlamak için. Bence daha önce yapmalıymış. Renkli ve sanatsal dünyasını giysilerine de yansıtan gerçek Deniz’i blog sayesinde tanıdık çünkü. Önyargıların yanlış olduğunu da gene kızıyla birlikte açtığı DB junkl ile anladık.

Nil Ertürk:
Resimleri ile dünyayı geziyor

Sinema okumuş ama moda tutkusu ağır bastığından hayallerini moda süslüyor. Ünü ülkemiz sınırlarını aştı ve dünyanın en iyi stil blogları arasında ilk 100’e giren bir sayfanın sahibi. Rebok’un ‘fly girl’ü oldu. Resimleri dünyayı gezecek. Güzel ve sevimli yüzü, günlük ruh hallerini yansıtan giyim stili, içten yazıları, her şeyden önce kendi gibi olması onu Nil yapıyor işte. Buluyor, buluşturuyor, yaratıyor, çekiyor, renkli ve zengin hayal dünyasında kendini ifade ediyor… Nil ilerde moda alanında iyi konumlarda olacak. Itır demişti dersiniz.

Deniz Baran:
İç dünyasını paylaşıyor

O benim arkadaşım. Hayır fiziksel bir tanışıklığımız yok ama arkadaşım işte. Her gün mutlaka sayfasını tıklarım, görev gibi. Onun pozitif enerji yüklü resimleri bana ilham verir. İçten, kendi gibi yazıları ise ‘bu da benden’ dedirtir. Deniz bir Egeli ama Amerika’da yaşıyor, okula gidiyor ve soğuktan nefret ediyor. Giysileriyle özgürleşeceğine inanıyor. Kıyafetlere olan tutkusu ise annesinden genetik. Deniz, resimleriyle ‘bak bugün neler giydim’ dese de, yazıları hiç öyle söylemiyor. O, okuyanları ile iç dünyasını da paylaşıyor.

Bu da benim için yazdığı değerli yorumu, çok teşekkür ederim!!

Billur Saatçi:
Offf! Ne giysem?

Cam takı tasarımcısı, halka ilişkiler uzmanı. Sabahları yaşanan “bu olmadı”, “bu eski”, “şu ütüsüz” gibi olumsuzlukların ilhamıyla yaratmış blogunu. Kendini anlatarak kendi gibi olanlara ulaşıyor. Doğal görüntüsü, tasarıma olan ilgisi, sade fakat farklı tarzı ile en fazla takip edilen bloglar arasına girmiş. Günlük tarzını paylaşıyor. Giysileri ile kurduğu bağ ve eğlenceli yazıları sayesinde, kendi deyimiyle kafasını boşaltıyor. Tabii ki aşık olduğu camdan da vazgeçmiyor… Blogunun benim bildiğim 300’ü aşkın abonesi var.

Ama son söz patrona; yok yok 2. mesleğim halkla ilişkiler değil, blogger’dır cam boncuk yapar, devamlı yeni birşeyler öğrenme peşindedir ama aslında digital marketing’i pek sever 😉