Eve Dönmek ve Yeniden Gülmek Güzel..

| 12 Yorum

Haziran ayı her zaman en sevdiğim ay olmuştur. Benim için yazla beraber, doğum günü çoçuğu olmanın heyecanını ve sevgilimle yeni 1 yılı daha devirmenin güzelliğini beraberinde getirir hep. 2013 Haziran’ın ise, hayatımın en yorucu, en endişe verici, en isyan dolu, kimi zaman umutlu kimi zaman dehşet verici ayı olacağını kim bilebilirdi ki?

It’s nice to go back home and smile again..

Yarısı sokaklarda, Gezi’de, hastanede yarısı yurtdışında geçti gidiverdi. Ne naif bir istek uğruna ordan oraya savrulduğumuz geceleri, ne pat diye bayılıverdiğim günü, ne uzaklarda yabancı bir diyarda, medeniyet diye sunulanlar karşısında utanıp, ülkemde olanları ağlaya ağlaya takip ettiğim anları, ne can derdine düşenleri ne de buna sebep olanları unutmayacağım. Zaten yeterince zor olan hayata, her zaman daha ılımlı, sunmadıklarından ziyade sunduklarıyla mutlu olmaya çalışarak ve şükrederek bakmaya çalışıyorum. İçimdeki isyankar her hangi bir canlıya yapılan haksızlık karşında çıkıveriyor. Bu defa onu sakinleştirmek biraz zaman aldı ama hayat devam ediyor. Görünürde kaldığı yerden, ama hafızalarda ve kalbimizin derinliklerinde yer ettiği şekilde. Kızgın ama umutlu, kırgın ama yapıcı, yönetenlerden endişeli ama kendinden emin, inandıklarının arkasında, yaşadıkları rafa kaldırılmış anılardan ibaret değil, bundan böyle yanıbaşında, her adımında.

Fotoğraflarda yeniden gülümsüyorum. Gülmeyene, ona gülmenin ne kadar yakıştığını hatırlatmak istiyorum. Yıprandığım her dakikayı gülerek onarıyorum. Çünkü ne bu ülkeden, ne yaşam hakkımdan vazgeçmiyorum. Çünkü sesim sinerek değil ama gülerek daha fazla çıkıyor. Bana kızsa da ben yine gülücem, beni kızdırsa da gülüp geçicem, canımı yakarsa da yalnız gülmediğimi bilip yola benimle beraber gülenlerle devam edicem.

Eve dönmek ve yeniden gülmek çok güzel..

istanbul, galata

off ne giysem, maje, vintage off ne giysem, maje, vintage

off ne giysem, maje, vintage

off ne giysem, maje, vintage
off ne giysem, maje, vintage off ne giysem, maje, vintage
off ne giysem, maje, vintage
off ne giysem, maje, vintage off ne giysem, opening ceremony

Dress: Maje – Shoes: Opening Ceremony – Bag from M.O.T.E.L Vintage Shop in Barcelona – Bracelet with green clasp:  American Apparel – Red&gold bangel  from the flea market in Cannes – Ring: Batya Kebudi