Arşiv: bora aksu

Benim için bambaşka bir yeri olan Bora Aksu‘ya olan hayranlığım, her koleksiyonunıda tekrar tekrar tanık olduğumuz ince detaylar, muazzam işçiliği ve hikayeleriyle daha da artıyor. MBFWI boyunca heyecanla beklediğim defilelerin başında gelen Bora Aksu’nun ilkbahar&yaz koleksiyonunun bu defa ki ilham kaynağı ise 1930larda yaşamış olan sevgili anneannesiydi. Ege kıyısında küçük bir kasabada büyüyen ve genç kızlığında tek bir elbisesi olan anneannesi için 30larda bir zaman yolculuğuna çıkan Bora Aksu, koleksiyonunu ona hiç sahip olmadığı ve hayal bile edemeyeceği bir gardrop sunmak fikri üzerine kurmuş. Bora Aksu’nun bir önceki sezonda da karşımıza çıkan dantelleri ve renk paleti, bu defa daha da toz pembe, beyaz, sarı, mercan tonlarda, ipek, organza ve brokar kumaşlarla, yine baştan sona romantik bir koleksiyona bürünüyor. Sadece kıyafetlere değil, bir bütün olarak dağınık topuz detaylarını süsleyen saç aksesuarlarına ve ayakkabılara da hayran kalmamak mümkün değil bence.

MBFWI’de kendisiyle yaptığım kısa sohbeti izlemek isterseniz hemen bu linke, bir önceki Bora Aksu koleksiyonuyla ilgili postuma göz atmak isterseniz hemen bu linke tıklayabilirsiniz.

Önce Londra Moda Haftası’nda, şimdi İstanbul’da Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’da izleme şansı bulduğum Bora Aksu’nun defilesinden şahane karelerle MBFWI’den ilk post hazır. Koyu kırmızılar, fuşyalar, patlıcan morları ile biraz dramatik, danteller, pileler ve nakışlar ile alabildiğine romantik tasarımlar ile Bora Aksu yine harika bir koleksiyon sundu. Koleksiyonun hikayesini de, geçtiğimiz hafta Habertürk için hazırladığım Londra Moda Haftası izlenimleriyle birlikte, hemen aşağıdaki Bora Aksu röportajında bulabilirsiniz.

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul‘un ilk gün postu yayında! Kızgınlıklar, kırgınlıklar ve üzüntülerle geçen bir haftaya denk gelen MBFWI’de emeği geçen herkese, duyarlılıklarını podyuma taşıyan tüm tasarımcılara kendi adıma teşekkür ederim. Herkes için çok zor geçen bir haftanın ardından, umudumuzu yitirmeden 30 Mart’ta sandık başında görüşene dek, hayata kadrajıma takılanlarla devam!

IFW rüzgar gibi geçti ve bitti. Cuma akşamından kapıldığım bu doludizgin akış, 1,5 günde benim bile başımı döndürdü. 7/24 IFW‘yi sıkı fıkı takip eden bloggerlara, devamlı güncellenen Markafoni Blog‘a, 140 karakterlik görüntülü canlı yayın yapan twitter’ı bulana, gece gündüz emek veren pr&organizasyonda emeği geçen herkese bir kucak dolusu teşekkür etmek lazım. O kadar kusur kadı […]

Merakla beklenen IFW başlıyor! Blog sahibesi ise hain planlar peşinde, öğle arasında yemeyip içmeyip, nasıl defile kaçamağı yaparım diye hesaba kitaba başladı bile 😉 En çok merak ettiklerim ise; sevgili DB Junk‘ın styling’ini yaptığı Günseli Türkay defilesi, hemen ardından Koton‘a yaptığı tasarımlardan beri özlemle andığım Bora Aksu, azıcık ucundan görme fırsatı bulduğum Gamze Saraçoğlu, Zeynep […]