Bloggers & Designers Workshop – part 1: Magenta ile ilk görüşte AŞK

| 3 Yorum

Building, 15 blogger’ı 15 tasarımcıyla biraraya getirip, muhteşem bir proje yapıyor!

Bir tasarımın A’dan Z’ye, askılarda yerini alana kadar geçirdiği evrime tanık olmak, yeni tasarımcılarla tanışmak, onların seni tanıyıp, senin için hayal ettiği tasarımları taşımak, en güzeli de genç tasarımcılara önlerindeki uzun ve zor yolda azcık da olsa elimizden geldiğince destek  olmak! Herşeyiyle zevkli ve güzel bu projede yer aldığım için çok mutluyum.

building bloggers&designers

Projedeki tüm blogger arkadaşlarımla, Building‘e eşleşeceğimiz tasarımcıyı seçmeye gittiğimizde heyecanım tavandı. Ama kurada çektiğim MAGENTA tasarımcılarını oracıkta göremeyince, teselliyi ‘magenta renkli’ ikramlarda aramıştım 😛

building bloggers&designers

building bloggers&designers

Şimdiler de ise, nerdeyse kapı komşusu sayılacağımız mesafelerde oturduğumuzdan, çat kapı evlerine girer çıkar oldum. 🙂 Desenden uzak, sade ve fark yaratan detaylar taşıyan tasarımlarıyla vakit geçirmeye iyice alıştım, kopamıyorum. Koleksiyonlarıyla cici bir çekim yaptık, çok yakında o da blogda!

magenta

Magenta’yı birazdan da yakından tanıtmak gerekirse; Gökay Yalın ve Melahat Pehlivan, Marmara Güzel Sanatlar mezunu 2 yakın arkadaş. Hayallerini kurdukları MAGENTA‘yı mezun olur olmaz hayata geçirmişler. Bir yandan farklı tekstil firmalarında çalışırken, diğer yandan Magenta’ya hayat vermişler. Gökay, 2008’de ITKIB’in yarışmasında  ?Pasif Direniş? koleksiyonu ile birinci olmuş, şimdilerde ise KOTON‘un geçen IFW‘de ilk defa görücüye çıkan mayo koleksiyonu için tasarım yapıyor. Melahat ise uzun yıllar çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra, şimdilerde tüm enerjisini Magenta‘ya vermiş durumda. Tasarımları, geçtiğimiz 2 sezondur Building‘te, şuan da ise Akmerkez Fashion Up‘da satılıyor.

Twitter‘dan takip edenler, Magenta‘nın benim için çizdiği tasarım alternatiflerini ve ilk provamızı görmüştür. Tüm detaylarıyla onlar da çok yakında blogda!