Benim Barselona’mda alışveriş durakları – 1

| 4 Yorum

IMG_3514

Barselona‘da herbiri birer Champs-Élysées tadındaki Avinguda Diagonal ve Passeig de Gracia alışveriş caddelerini bir kenara koyarsak, benim geç keşfettiğim ama sizin Barselona‘da alışveriş için ilk durağınız El Born bölgesi olsun. Twitter‘da sorup duruyordum Barselona’nın Beyoğlusu La Rambla da Galatası, Tüneli neresi diye, aradığım cevap meğersem El Born‘muş.

IMG_4351

Beatriz Fabres – El Born, Carrer de Cramat
El Born’da en sevdiğim tasarımcı; Beatriz Fabres oldu. Ne şans ki Cumartesi sieastasına denk gelen uzun saatlerde orda olduğum için kepenkleri indirmemiş fakat kilidi vurmuştu. Cama yapışıp ancak bunu çekebildiğimi sanarken..
IMG_4273

Hemen yine o bölgedeki Picasso Müzesi‘nin hediyelik mağazasında karşıma birkaçı yine çıktı! Bu güzellikleri 2.kez kaçıramazdım, alıverdim! Bu küpelerin ne renkleri vardı görseniz..

Benim elim Barselona‘da devamlı beyazlara gitti işte, nedendir bilinmez 😛

IMG_4847

Miriam Ponsa – El Born, C. Princesa 14
IMG_4266

En özgün ciciler
bu mağazada! Mağazanın dekorasyonu ve indirim sevinciyle burda sevgiliye saatlermiş gibi gelen uzun dakikalar yaşatıldı. Aklımın bir köşesinde geride bıraktığım mavi&beyaz bu elbise kalmışken şimdi bir de web sitesini gezince, mahvoldum!

IMG_4271

Damat Tween bile yeni mağazasını bu bölgede açmak üzere!
IMG_4288

VahoAlcalde Abril 9 (La Rambla’da ara sokakta)
Vaho‘daki çantaların geri dönüşüm hikayesi bizim Çöp(M)adam’larınkine benziyor. Bu sefer kahramanlar farklı ama; zihinsel engelliler ve mahkumların eseri. Detaylı gözatmak için bu linkteki hikayeyi okumanızı öneririm.
IMG_4153
IMG_4149

Little Paco – Tom’sCarrer del Corretger

En ekolojik ayakkabılar Türkiye’de Vakkorama‘larda Barselona’da ise bu minicik sevimli dükkanda satılıyor.

IMG_4305
IMG_4307

AdidasCarrer d’Avinyo

Olmazsa olmazım Adidas‘m! Aramızdaki bağı Barselona‘da dahada kuvvetlendiren bu Stella McCartneyler, Paris‘te başka bir boyut aldı. Onu Paris notlarıma saklıyorum. Tayt ve pabuçlar Paris’in soğugunu ve yağmurunu gözardı ederek valiz hazırlayan benim için kahraman oluverdiler!

photo(81)
photo(60)
photo(30)
IMG_3727


Sita Murt & Jose Tomas
Carrer de Mallorca (Rambla de Catulunya’ya yı kesen caddede)

Bu yanyana 2 cici mağazanın biri erkek diğeri kadınlar için. Sevgiliyle 15 dk sonra kapıda sözleşip, vakit kaybetmeden keşfedilesi en rahat mağazalar! Sita Murt‘un sitesine ve başka lokasyonlarına bu linkten bakabilirsiniz.

IMG_4007

Bulevard Rosa Passeig Gracia 55-57

Buranın önünden, içinde yüzlerce mağaza olduğunu bilmeden rahatça geçip uzaklaşmak mümkün. Girişteki mağazadaki çantalar beni birden yakalayınca adımımı attım ve inanamadım. Kadıköydeki pasajları andırıyor. Bulevard Rosa‘da rahat 2 saat geçirilebilir, keşfedecek çok yerel marka var. Ben çok zaman ayıramadım ama vaktiniz varsa siz mutlaka yapın.

Barselona deyince akla gelen Massimo Dutti, Mango, Zara, Uterque, Oysho, Pull and Bear, Bershka, Camper‘a da girebilirseniz tabii ama burda da olan mağazalar yerine olmayan butiklerde vakit harcamakta fayda var. Diyorum ama her Camper gördüğümde de girdim itiraf ediyorum. Gönlümü bir katalan pabuca kaptırdıysam da, nasılsa burda 5 takside, üstüne bir de sürpriz bir yeni sezon indirimine denk getirip alırım deyip, arkamı dönüp gittim, sonra Paris‘de bile izine rastlayamadım. Yurtdışında bizde de olan mağazalardan alışveriş yapmanın tek avantajı tabiki tax free. Barselona‘da 90 euro ve üstünden başlayan tax free, Paris‘de 175 euro olup fena üzüyor, aklınızda olsun.