Arşiv: stylestalker

Beanie: Cos – Coat: Derishow – Booties: Alexander Wang – Jacket: Stylestalker – Leggings: Topshop – Top: Off  Ne Giysem for Mija/mymija.com– Bag: Marni – Sunglasses: Super

Madrid’deki uzay üssümüz: The Hotel Silken Puerta América. Madrid’de ilk gece C&A ev sahipliğinde kaldığımız 12 katlı otelimizdeki tüm katlar ayrı telden çalıyordu. Ama iyi anlamda 🙂 Böyle bir arka planı bulunca fotoğraf çekmek kaçınılmaz ama ışık süzmelerinden de bir o kadar zordu. Bakalım bu sıradışı tasarımlı otelin 4.katı size de bir Uzay Yolu hissiyatı verecek mi? 😉

Our base space in Madrid: The Hotel Silken Puerta América. The first night in Madrid, we stayed at this hotel with C&A‘s bloggers&designers crew. The hotel has 12 different floors with 12 avant-garde design and architecture. We took these photos at 4th floor which gave me a kind of Star Trek feeling. ;P Do you like also unusual design of this floor?

Kim ne derse desin, bir t-shirt ve bir jean ile yakalanan rahatlık başka hiçbir şeyde yok. Tek sorunum o beyaz t-shirt’ün beyazlığını uzun süre muhafaza etmekte ve skinny jean’lerle aramı tekrar düzeltmekte. Bu defa oldu. Gap t-shirt’üm defalarca yıkanma sınavını başarıyla geçti. Mined jean’im ise, hayatımda giydiğim en rahat jean olarak tarihe geçti.

No matter who says what, i believe nothing can be compared to the comfort of a white t-shirt top and a pair of jeans. The only problem is to maintain the whiteness of the t-shirt for a long time and also fix things up again between me and the comfort killer skinny jeans. This time, it’s finally happened. My Gap t-shirt passed the test successfully after being washed numerous of times. And my Mined Jeans wrote history as being the most comfortable jeans I had in my whole life.