Arşiv: #gununkahvesi

İstanbul Kahve Festivali’nin üstünden 3 koca hafta geçti ama videosuyla beraber paylaşmak istediğim için, postu da maalesef gecikti. O yüzden posta hemen hazırladığımız video ile başlıyorum. 🙂 Bu arada bir çok video çekmeye başladık. Siz de youtube kanalıma abone olup, bana değerli yorumlarınızı yazıp, beni her konuda yönlendirebilirseniz şahane olur. Çok teşekkür ederim şimdiden 🙂

16 Haziran Salı günü, saat:16:00-19:00 arası yolunuz Bebek’e düşerse, sizi heyecanla Starbucks Bebek‘e, hep beraber #gununkahvesi içmeye beklerim 🙂 3 yıldan fazladır, instagram‘da kahve keyfimi paylaşarak başladığım #gununkahvesi fotoğrafları, sizden gelen şahane karelerle tam 93.000 fotoğrafa ulaştı! Bi tanesiniz! Bu sefer kahve keyfimizi yüzyüze gözgöze yapmak üzere Starbucks’ta buluşmak üzere!

Hem belki barista kılığına girip, beraber buz gibi frappuccino’lar da yaparız 😉 Tatlı sürprizlerimizle, heyecanımıza ortak olmaya sizi de bekliyoruzzzz!

Akaretlerin en sevimli mekanı; Minoa’dayım. Minoa aslen zengin bir çeşniye sahip bir kitapçı. Yurtdışında görüp de hayran olduğumuz kitapların hepsini şahane bir dekorasyon eşliğinde sunuyor. Hepsini tek tek karıştırma istediği uyandırıyor. Aradığınızı bulamadınız mı? Kısa zamanda sizin için temin ediyor. Bu zevk sahibi, 2 katlı mekanın, bir bölümü de cafe olarak hizmet veriyor. Bahçesindeki renkli fayans kaplı masaları aklımı çeliyor. Kaptığım gibi tüm kahve kitaplarını soluğu #gununkahvesi keyfi için bahçede alıyorum. Henüz 6 aylık bu güzel kitapçı da dilerseniz günü her saati yemek de var. Ben her gidişimde tatlı ve kahveye yöneliyorum. En kısa zamanda kahvaltısını denemeye gitmek istiyorum. Sizin de yolunuz Akaretler’e düşerse Minoa; yokuşu çıkarken hemen sağınızda, sokağın köşeside yer alıyor.

Her defasında daha da güzelleşen #ilovesale etkiliğimizi çok seviyorum. Bizi yalnız bırakmayan arkadaşlarıma, bir merhaba ile yeni başlayan arkadaşlıklara, yanımızda olamasalar da bizi her koldan destekleyen herkese ne kadar teşekkür etsem az. İyi ki varsınız!

Aylar öncesinden başlayan hazırlıklar, gardrop karşısında, bilgisayar başında, Eminönü semalarında geçirilen uzun mesailer, sabah 07:00de standları kurmakla başlayıp, akşam 19:00a kadar aralıksız hiç oturmadan geçen her bir dakikanın yorgunluğunu hiçbir şeye değişmem! #ilovesale5 için şimdiden heyecanlamaya başladım bile. Umarım gelip gören herkes de en az bizim kadar güzel vakit geçirmiştir. Yorumlarınızı heyecanla beklerim!

Hayatımın bir parçası olan kahvem, bu ay Starbucks’ın Türkiye’deki 10.yıl projesine, hikayesiyle konuk oldu. Ben hikayemde 10 yıllık arkadaşlığımızın nasıl başlayıp, bugünlere kadar nasıl geldiğinden ve kahveye olan tutkumdan bahsettim. O da beni 10 yakın arkadaşından biri sayarak, ihya etti. 😉 Hadi şimdi #gununkahvesi ‘ni yudumlayıp, hikayelere göz atma ya da kendi hikayenizi paylaşma zamanı. Kahve keyfimiz daim olsun!

A story about my passion for coffee is mentioned one of the 10 guest stories of Starbucks’ 10th anniversary project in Turkey. Unfortunately, it?s in Turkish. Which is where I was talking about how our 10-year friendship came up till today and my passion for coffee. Thanks to Starbucks for counting me in to one of the 10 close friends and asked me to share my story.

Please visit my coffee blog and share your #coffeeoftheday photos via instagram. Let our coffee passion be everlasting!