Arşiv: vakkorama

Ocak ayı olmasına rağmen, sonbaharın kışı tanımamazlıktan geldiği bir hava yaşıyor bu sıralar Madrid. Masmavi gökyüzü gerçek yüzünü ancak Pazar günü bize gösterdiği için, sanki biz gelmeden biri tüm şehrin üstünden nostaljik bir filtreyle geçmiş gibi bir hissiyata kapılmıştık..Şehir çok sessiz. Ordan oraya zıplayarak dolaşan bir kız olmasa 😉 sıkıcı olmayan ama huzur verici bir sessizlik bu. Avrupa şehirlerini gezmek için en ideal ay bence bahar ayları olsada, müzelerin, restoranların önünde uzun sıralar beklemeden, hava henüz kar soğuna teslim olmadan, şehir hayatını şehrin gerçek sahipleriyle yaşamak için güzel bir zamanlama. İşte nostaljik rengi instagram filtesiyle iyice arttırılmış Madrid kartpostalları 😉

Despite its the end of January,  Madrid is still living the autumn nowadays.  We are impressed by  the colors of the city, which reminded us of an instagram filter; Earlybird 🙂 The town was very quiet except for me who was jumping from here to there. 😉 But it was a peaceful silence, not boring at all. I was thinking that the ideal season to visit European cities was spring or fall.  But,  now, I assure you that; just before the winter coldness, its the best time to discover the city without waiting for long queues in front of the museums and restaurants etc. We experienced living the city with his real owners, with the locals. 

Artık ‘ton sur ton‘ mu denemiş ya da ‘desen üstü deseni yanlış anlamış ve ne bulsa giyivermiş mi diye düşünürsünüz bilmiyorum.  Tebdili kıyafette ferahlık vardır lakin ara sıra değişiklik de iyidir. Genelde daha düz renkleri, tek bir desen ağırlıklı kombinleri tercih etsemde, benim de raydan çıktığım zamanlar oluyor işte. 😉 Trend, tarz, moda, stil kelimeleri belirli kalıplara sokulmadığı zaman bence daha güzel, ya sizce?

What is the purpose of this combination? Did I try ton sur ton or pattern on pattern? You may also think that I was confused and put on everything what I’ve found occasionally. Usually I believe in having an established style is better, but a refreshment is also good sometimes. In general, I prefer solid colors, combining a patterned piece with a simpler outfit. But, sometimes  I get out of the ordinary. 😉 Trends, style& fashion.. I think its better not to put them all in a strict shape. What do you think?

Kim ne derse desin, bir t-shirt ve bir jean ile yakalanan rahatlık başka hiçbir şeyde yok. Tek sorunum o beyaz t-shirt’ün beyazlığını uzun süre muhafaza etmekte ve skinny jean’lerle aramı tekrar düzeltmekte. Bu defa oldu. Gap t-shirt’üm defalarca yıkanma sınavını başarıyla geçti. Mined jean’im ise, hayatımda giydiğim en rahat jean olarak tarihe geçti.

No matter who says what, i believe nothing can be compared to the comfort of a white t-shirt top and a pair of jeans. The only problem is to maintain the whiteness of the t-shirt for a long time and also fix things up again between me and the comfort killer skinny jeans. This time, it’s finally happened. My Gap t-shirt passed the test successfully after being washed numerous of times. And my Mined Jeans wrote history as being the most comfortable jeans I had in my whole life.

anna dello russo, anna dello russo at h&m, h&m, eleven paris, vakkorama, marc by marc jacobs, derishow, see by chloe

H&M‘in her defasında heyecan uyandıran işbirliklerinden nasibimizi bu defa Anna Dello Russo ile aldık. Şaşalı, parlak, görünüşte ağır, dokununca hafif, 100 metre öteden farkedilir bu koleksiyon, sade tercihler yapanları bile yoldan çıkarabilir. Mesela sweatshirt giyip davete katılan, ama bir anda kendini şıkır şıkıra çeviren beni 🙂

anna dello russo, anna dello russo at h&m, h&m,