Frida Kahlo off ne giysem’e bir dolu sürpriz hediye ve ilham verirse..

| 156 Yorum

Pera Müzesi‘nin Aralık ayından beri iki ağır misafiri var; Frida Kahlo & Diego Rivera. Bu muhteşem kadın ve tutkuyla aşık olduğu Diego hakkında söylenecek çok şey var ama ifade etmek de çok zor…

F

F

F

İnsanı aynı anda hem tedirgin, hem de en az onun kadar güçlü hissettiren garip bir etkisi var Frida‘nın benim üstümde. Herhalde ondandır, Cumartesi sergiyi görmeye gelen yüzlerce kişi içinde, sanki kimsecikler yokmuş gibi elimde toz fırçası tuhaf tuhaf pozlara girme cesareti göstermem?! 🙂F

Bence, herkesin kendini ifade etme biçimi farklıdır klişesi en çok O’nda anlam buluyor. Belki Salma Hayek‘in Frida’yı canlandırdığı filmi seyredenleriniz olmuştur. Hayat hikayesini iyice öğrenince, aslında bu karmaşanın nerden geldiğini ve nasıl filtrelenip tuvale yansıdığını tahmin etmek güç değil. Hem tuhaf hem muhteşem saç modelleri, kafasına taktığı dev çiçekler, rengarenk kıyafetleri, pahaca mütevazi ama gösterişli takılarıyla moda devlerine bile ilham olmuş, birçoklarına göre bir ‘moda ikonu’ aynı zamanda Frida.

F

Peki bu muhteşem kadını ve eserlerini daha yakından tanımak ve anlamak için Pera Müzesi’nde benimle buluşmaya ne dersiniz?

Frida’nın taktığı o koca koca çiçekler bana ilham oldu, kendimi çekim sonrası çiçekli boncuklar yaparken buldum 🙂 Hadi siz de, hayatınızda size en çok ilham veren şeyleri, ilham perilerinizi yorum olarak paylaşın. Gelen yorumlar arasından çekilişle belirlenecek 25 şanslı yorum sahibiyle, bu sergiyi özel bir rehber eşliğinde beraber gezelim. Ayrıca bu tura katılan herkes, 1 yıl boyunca müzeyi ücretsiz gezme imkanı veren Pera Müzesi Dostu kartına da sahip olacak.

Noter Bey sanatla modanın iç içe olduğu bu postu pek sevdi, hediye konusunda beni bolca teşvik etti 😛 Sürprizlerin devamı aşağıda..

F

Şimdi gelelim, müze içindeki off ne giysem sorunsalımıza. Frida’nın 3 güzel tablosu tuvalden fırlayıp, 3 ipek eşarba bürünmüş, 3 farklı kullanım tarzıyla off ne giysem’e ilham olmuş. İçlerinden biri de size ilham olsun diye HEDİYE!

F

F

F

F

5348879988_5d047de952_o-2
F

F
F

Bu post bol sürprizli oldu!

Frida’nın tablolarından birinin basılı olduğu bu ipek eşarplardan birine,

29 Ocak Cumartesi günü saat: 12:00de özel rehber eşliğindeki 25 kişilik tura ve bu tura katılanlara verilecek Pera Müzesi Dostu kartına sahip olmak için,

bu posta 26 Ocak Çarşamba gecesine kadar, hayatınızda size en çok ilham veren şeyleri yorum olarak bırakmanız yeterli. Noter Bey ve ben 27 Ocak Perşembe kazananları açıklıyor olacağız!

Yok yok sürprizler bitmedi!

Ayrıca sergi bitiş tarihi 20 Mart’a kadar off ne giysem takipçisi olduğunuzu söyleyip müze içindeki Art Shop’dan ve Pera Cafe’den %20 indirimli faydalanabilirsiniz.

pera cafeElbise: Gamze Saraçoğlu Sample Sale, Küpe: Bershka, Ayakkabı:Nine West

Fotoğraflar ve styling için Zeynep Enderoğlu‘na

Sonsuz destekleri için Pera Müze‘sine koccaman teşekkürler!!