Arşiv: stockholm fashion week

Stockholm fotoğraflarına kaldığım yerden devam. Mercedes-Benz Stockholm Fashion Week kapsamında katıldığım diğer bir defilede Valerie Aflalo’nun defilesiydi. Defilelerde görme şansı bulduğumuz tasarımlar kadar onu bütünleyen saç ve makyaj, ve sizi o büyüye dahil edecek mekanın da çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ne de olsa #sunumonemlidir. Bizim Antrepo kötü demiyorum 😉 ama Stockholm’daki Berns gerçekten hayranlık uyandırıcı bir mekandı. Bakalım sevgili Ela ile kadrajımıza takılan kareleri beğenecek misiniz?

Stockholm günlüklerine devam! Stockholm Fashion Week sırasında Oriflame’in düzenlediği bir geceye katılırken giydiğim bu etekle uzun zamandır aşk yaşıyorum. O kadar göz alıcı ve özel bir parça oldu ki benim için aylar sonra onu ilk defa dışarı çıkaracağım günü planlayıp duruyordum. Kısmet soğuk bir kış gününeymiş. Blog’un adına bakıp, ‘kafayı kıyafetlerle bozduğumu’ düşünmüyorsunuz değil mi? 🙂 Ama her kadın gibi, bazen ilk görüşte yaşanan kalp çarpıntıları benim de başıma geliyor işte. Hem o kadar hassas bir parça ki, onun hakkında olumsuz bir yorum yapmam mümkün değil. 🙂 O yüzden bu post tamamen ona ithaf edilmiştir.

Stockholm Sendromu benim için bundan böyle, yüzümü buz kalıplarıyla dolu bir çanağa gömmekle eşdeğer sayılacak bi tanım. -8 dereceyi gösteren hava tahminleri, uçuran bir rüzgar, donmuş nehirler ve tüm bunlara karşı 5 kat giyinerek direnen ben 😉 Kat kat giyinmeye bayılıyorum. Ama o katlar inceden kalına doğru ilerlerken, elbet bu buz gibi havada iyice yorucu olabiliyor. Mecburen ben de, bu şehirdeki sarışın, incecik, boylu poslu, porselen tenli ‘cool’insanların arasına ‘Hagrid’ tarzımla sıcacık tutan bir giriş yapıverdim.;)

Paltomun üstüne giydiğim bu yün hırka ve onun o dev kapüşonu, bu seyahatin baş kahramanı. Üşüdün mü? sorusu bu memlekette bu mevsimde yanlış bir soru. Dondun mu? olarak yöneltildiğinde ise cevabım net, hem de nasıl! Komik olan, yüzüme o sert soğuk her vurduğunda, donmaktan ziyade, cildimin gençleştiğini hissetmekti. Bu soğuk memlekette, karşınıza adım başı çıkan her güzel kadın ve yakışıklı erkeğin sırrı da bu olabilir mi acaba? 😉