Arşiv: coffeeoftheday

Akaretlerin en sevimli mekanı; Minoa’dayım. Minoa aslen zengin bir çeşniye sahip bir kitapçı. Yurtdışında görüp de hayran olduğumuz kitapların hepsini şahane bir dekorasyon eşliğinde sunuyor. Hepsini tek tek karıştırma istediği uyandırıyor. Aradığınızı bulamadınız mı? Kısa zamanda sizin için temin ediyor. Bu zevk sahibi, 2 katlı mekanın, bir bölümü de cafe olarak hizmet veriyor. Bahçesindeki renkli fayans kaplı masaları aklımı çeliyor. Kaptığım gibi tüm kahve kitaplarını soluğu #gununkahvesi keyfi için bahçede alıyorum. Henüz 6 aylık bu güzel kitapçı da dilerseniz günü her saati yemek de var. Ben her gidişimde tatlı ve kahveye yöneliyorum. En kısa zamanda kahvaltısını denemeye gitmek istiyorum. Sizin de yolunuz Akaretler’e düşerse Minoa; yokuşu çıkarken hemen sağınızda, sokağın köşeside yer alıyor.

Hayatımın bir parçası olan kahvem, bu ay Starbucks’ın Türkiye’deki 10.yıl projesine, hikayesiyle konuk oldu. Ben hikayemde 10 yıllık arkadaşlığımızın nasıl başlayıp, bugünlere kadar nasıl geldiğinden ve kahveye olan tutkumdan bahsettim. O da beni 10 yakın arkadaşından biri sayarak, ihya etti. 😉 Hadi şimdi #gununkahvesi ‘ni yudumlayıp, hikayelere göz atma ya da kendi hikayenizi paylaşma zamanı. Kahve keyfimiz daim olsun!

A story about my passion for coffee is mentioned one of the 10 guest stories of Starbucks’ 10th anniversary project in Turkey. Unfortunately, it?s in Turkish. Which is where I was talking about how our 10-year friendship came up till today and my passion for coffee. Thanks to Starbucks for counting me in to one of the 10 close friends and asked me to share my story.

Please visit my coffee blog and share your #coffeeoftheday photos via instagram. Let our coffee passion be everlasting!

gununkahvesi, lukapu, fotokitap, kahve, kahve aşkına, coffeeoftheday, coffee

#gununkahvesi ‘ni görmeyen duymayan bilmeyen kaldı mı? 😉

Is there anybody who doesn’t know, heard, see the coffee of the day?

gununkahvesi, lukapu, fotokitap, kahve, kahve aşkına, coffeeoftheday, coffee

3,5 yıldır off ne giysem’e ara ara konu olan kahve tutkum, kahve aşkına postlarıyla devam edip, geçtiğimiz Mart ayı ortasından itibaren ise #gununkahvesi hashtag’i ile twitter’a ve kahveaskina.tumblr.com‘a taşınmıştı. Her ne kadar odaları ayırsam da, Lukapu‘nun bu güzel fotokitap hediyesi vesile oldu ve off ne giysem’i yine kahve kokuları sardı! Pazartesi sabahı için daha güzel bir koku düşünemiyorum zaten 😉