Sorumlu Blog: Yeni yılda Van…

| 2 Yorum

Blogda Aralık başından beri yeni yıl ruhunu yansıtan, hayaller kurduran rengarenk postlar dönüp duruyor. Hepimizin hayalleri, umutları bambaşka..Yeni bir başlangıç geride bırakmak istediklerimiz için en etkili merhem bazen..Ama bu maalesef dileklerle olmuyor..Elini de yüreğini de koyman gerekiyor o merhemin bir işe yaraması için..Bazen tek başına da işe yaramıyor, elele tutuşmak gerekiyor..Sönen hayalleri, ele tutuşup yeniden alevlendirmek gerekiyor. Bugün Sorumlu Blog olarak biz de, elele tutuşup Van’daki kardeşlerimize yeni yıl için bir umut yaratmak istedik sizle.

denizemir

Deprem zamanı, canla başla seferber olan koccaman bir topluluk olduk ama yardımlar nereye gidiyor, ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor mu diye hepimizin endişeleri vardı. Sevgili Deniz ve Berkant, Sorumlu Blog‘u temsilen bizzat Van’a gidip, Van Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü ile görüştüler. Erciş?te kurulacak kreş, psikolojik merkez, eğitim merkezi ve etüd merkezi için gerekli malzemeleri ve ihtiyaçları Erciş Sosyal Hizmetler ilçe Müdürü Şafak Aydın’dan öğrenip Sorumlu Blog?a ilettiler.

deniz31

2 adet 10.000 kişilik konteynır kentte kurulacak olan bu merkezlerin ihtiyaçları 4 acil ihtiyaç paketi halinde; Kreş Paketi, Psikolojik Görüşme Odası Paketi, Eğitim ve Uygulama Sınıfı Paketi ve Okuma ve Etüd Merkezi olarak belirlendi.

Sorumlu Blog olarak bizim amacımız ise sizlerin de yardımıyla bu paketlerden bir veya birkaçını sağlayabilecek olan firmalara ulaşmak ve yardım yapmalarını sağlamak. Büyük firmalara ulaşamazsak bile, iş arkadaşlarımızla, ailemizle ya da yakın çevremizle ele tutuşup, bu paketlerden birini sahiplenip hayata geçirmek.

sorumluvan02

Untitledvnedit-1

sorumluvan03sorumluvan01

Bu paketlerin oluşturulup ulaştırılması konusunda ise Office1 Superstore aracı oldu. Yine fiyatlandırması Office1 Superstore tarafından teslimat dahil, karsız fiyatlarla oluşturuldu.

Bu yardım kapsamında her hangi bir fon ya da hesapta para biriktimek söz konusu olmadığı için, 4 paket seçeneğinden seçilen paketin bedeli sağladığı an o paket Office1 Superstore?dan direk hazırlanıp Van?a doğru yola çıkıyor olacak. O yüzden paket bedelini toplayıp 4 paketten biri ya da bir kaçını bağışlamaya talip olanlar, bağışlamak istedikleri paketi sorumlublog@gmail.com adresine ilettikleri taktirde, paket içerik ve ödeme bilgileri için direk Office1 Superstore ile bağlantıları sağlanıyor olacak.

Her paketin kimler tarafından bağışlandığı paketler satın alındıkça Sorumlu Blog’da ayrıca duyuruluyor olacak. Ama en güzeli, paketler ulaştığı ve kurulduğu yerde fotoğraflanacak ve Sorumlu Blog‘da yayınlanıyor olacak.

Hadi siz de bizle elele tutuşup, bu kampanyayı yaymamıza destek olun. Yeni yılda Van kreşlere, sınıflara, psikolojik ve sosyal merkezlere sahip olsun!

vanoyun

Sorumlu Blog’a twitter’da da destek olmak için #yeniyildavan hashtag’ni kullanabilirsiniz. Her türlü aklınıza takılan soru ve destek için is sorumlublog@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

Fotoğraflar: Abdurrahman Antakyalı (AA), Havva Sokullu, Sorumlu Blog