Selanik'te alışveriş turu

| 5 Yorum

Selanik‘te alışveriş için bilindik tüm seçenekler mevcut; H&M, Zara, Massimo Dutti, Burberry, Louis Vuitton, Fred Perry.. Ama söz konusu tasarım butikleri olunca samanlıkta iğne aramak gibi oldu bu sefer. Yine de napıp edip birkaçını buldum, Pazar gününe denk gelen ‘hadi bugün de alışveriş yapalım’ planı tüm mağazaların kapalı olmasıyla ne kadar suya düşsede, Selanik alışveriş rotaları olabildiğincebirbir toplandı.

İlk durak:FenaFresh

Adına devamlı güldüğüm bu mini Lafayette bizdeki Karınca&BilStore&Harvey Nichols karması fena cezbedici tek mağaza. İlk gün rastlayıp bir Melissa pabucu kaptım.

Birgün Vespa‘m olunca, bir dolu kaskım olmasından endişe ediyorum 🙂 Bayıldım hepsine! Roma‘m aklıma geliyor onları gördükçe..

Mitropoleos & Kouskoura sokakları

Bu güzel sokaklara Pazar günü denk geldik..Mağazalar gezilesi keşfedilesi, bazıları ahh niye açık değil diye önüne geçip tepinilesi 🙂

Selanik‘te 5 dükkandan biri spor ayakkabı mağazası, fotoğraflardaki ise en favorimiz oldu.Her ülkede peşine düştüğüm Adidas’ıma Selanik‘te geç kavuştum kapalıydı ama siz hemen kavuşun; Agia Sofia Meydanı‘nın hemen arkasındaki Makenzy King Sokak‘ta.

Mela Pavlou & Zefxidos sokakları

Bu sokaklardaki cafeler muhteşem, rastladığım 2 mağaza da öyledi. İçeri giremediğim için güzel fotoğraf çekemedim ama keşfedilecek listenizde bulunsun derim.

Bu güzel takı mağazasına da bayıldım, ama kapalıydı yine poff.. 🙂 FenaFresh‘e çok yakın, Proxenou Koromila‘da.

Yine aynı sokakta, rastladığım tek Yunanlı tasarımcıların cicilerinin yer aldığı butik.

Keşfettiğim en güzel butik&mağazalar bunlardı, kimbilir ara sokaklarda gizli daha ne mabetler vardır.. Selanik’e gittiğimizde napmıyoruz benim gibi alışverişi Pazar’a bırakmıyoruz! 🙂