Rumisu ve Haytap

| 1 Yorum

 

rumisuforhaytap

Rumisu‘nun bloga konuk olduğu şu postu hatırlar mısınız? Yarattıkları muhteşem el işi şaheserlerini bloglarına girip daha yakından incelemek istediğinizde, eminim sizin gözünüz de benim gibi sık sık barınaklara yaptıkları ziyaretlere de takılmıştır. Deniz ve Pınar benim için yıllar önce 2 tasarımcıydı, sonra 2 tatlı arkadaş oldu, şimdi ise kalpleri koccaman 2 melek. Haytap(Hayvan Hakları Federasyonu) için hayata geçirmeye çalıştıkları proje ise çok anlamlı. O eşsiz tasarımlarını eşsiz bir amaç uğruna harekete geçirdiler. Rumisu’nun el emeği tasarımlarını alarak, bu projeye siz de destek olabilirsiniz. Haytap, elden geliri, Anadolu’da adını bile duymadığımız, İstanbul’da tanık olduklarımızdan bile daha kötü durumda yaşama tutunmaya çalışan hayvanlara daha iyi koşullar yaratmak için ihtiyaç sahibi barınaklara yönlendirecek. Biz de Haytap ve biayda.com’un sitelerinden bir bir tüm yardımlarımızın nereye gittiğini, ufacık da olsa nasıl mucizelere ortak olduğumuzu görebileceğiz.

Proje detaylarını Rumisu Blog ve biayda.com‘da bulabilirsiniz. Proje kapsamında satışı yapılan Rumisu tasarımlarını ise bu linkte detaylarıyla görebilirsiniz.

#bollucaicinelele hashtag’ini yaratıp, sosyal medyanın gücünü arkamıza aldığımızdan beri, belki tek bir bölgeye dikkat çektik. Ama daha nice, özellikle Anadolu’da çok kötü durumlarda olanlar var. Ben sadece yakından Bolluca’da olup bitenlere tanık oluyorum ama Haytap’ın sitesini azıcık incelediğimde nelere tanık oldum.. 🙁  Umarım, kolları daha uzaklara uzanabilen markalar ve büyükler yardımlarını daha geniş bir alana yayar ve düzenli yaparlar.

Bolluca’daki canlarımıza gelince ise.. Bir hafta önce kim bilir hangi sıcak yuvasından uzaklaştırılan ve Bolluca’ya bırakılan bir güzellikle tanışmak, ondan sonraki hafta onu görememek… Her seferinde yeni doğan güzelliklerle aşk yaşayıp, ondan sonraki haftalarda o koşullara dayanamayıp gözlerini yuman miniklerin kaderine isyan etmek… Psikolojisi ağır, ama inanın uzaktan seyretmek daha ağır geldiği için bu kadar çabalama. Sizin ve duyarlı markaların desteğiyle mama ve odun yardımları geliyor. Ama inanın onlar bile bir kaç gün içinde tükeniyor. Sobalar kuruluyor ama odun bitiyor. Kulübeler geliyor, uyuzla savaşılıyor ama sihirli bir değnek değmiş gibi her şey birden olmuyor. O mamaları taşıyanlar da o sobaları kuranlar da, uyuzla savaşıp, yine seslerini duyurmaya çalışanlar da hep aynı kişiler. Belediyenin düzenli yönetimsel ve işlevsel desteği olmadan, kalıcı çözümler üretilmeden her şey her hafta tekerrür ediyor. Siz de gelip ister yardımlarınızla ister sevginizle bu gönüllü ekibe katılmak isterseniz, bir sonraki Opet Maslak buluşmamız, 3 Şubat Pazar günü, saat yine 11:00’de. Sadece Bolluca’ya değil, diğer ihtiyaç sahibi barınaklara ulaşmak ise günün her anı kolaymama.com‘daki bu linke tıklayabilirsiniz.