Off ne giysem Akyaka’da huzur avında

| 14 Yorum

IMG_0705

Önceden Akyaka‘yı görme fırsatınız oldu mu bilmiyorum ama bu sevimli yerleşimi ve Nail Çakırhan imzalı ve ilhamlı muhteşem mimarisini görmenizi şiddetli tavsiye ederim. Sessiz, bir dekor gibi duran sokaklarında hoplaya zıplaya, çiçek ve limon kokularını ala ala gezdim. Güneşin tadını 1 saat de olsa çıkardıktan sonra bu sokaklarda gezmek masal dinleyip hayal kurmak gibi birşeydi.

IMG_0746

IMG_0742

Bedri Rahmi Eyüboğlu‘nun eserlerinin gravür tekniğiyle kumaşa taş baskı yapıldığını biliyor muydunuz? Ben seneler önce masa örtülerinde, minik hediye kartlarına dikilmiş kumaş parçalarında ve t-shirtlerde görmüştüm. Bu sene ÇYDD’nin Irmak Koleji’ndeki kermesinde elbiseleri, etekleri, çantaları, fularları görünce üzerimde zevkle ve gururla taşımak istedim bu ‘tabloları‘. Bedri Rahmi Eyüboğlu bu çizimleri yaparken ilerde ‘giyilebilir sanata’ da imza attacağını biliyor muydu acaba? Aldığım günden beri ‘çabuk bizi tatile götür’ diye çırpınan bu balıklara daha fazla kıyamadım ben de napıyım 😉

IMG_0749
IMG_0768
IMG_0734

Atlet: Topshop – Etek: Bedri Rahmi Eyüpoğlu taş baskı – Sandalet: Diesel – Şapka: Mine Kerse

Akyaka‘nın rüzgarı o kadar bol ki, Alaçatı’nın pabucunu dama atabilir mi bilmem ama kitesurf ve surf için ideal bir merkez olarak biliniyor.

IMG_0689

IMG_0672
Atlet: Topshop – Şort : Elie Tahari – Flip flop: Lacoste – Çanta: Esra Gökçen File: Eminönü