Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul – Day 3

| 5 Yorum

MBFWI notlarına hızla devam. Moda haftasının 3.günü sevgili Nihan Peker, Özlem Kaya, Gamze Saraçoğlu ve Elif Cığızoğlu defilelerini izleme şansım oldu. Naçizane yorumlarım ve ne giydim detaylarıyla geç de olsa işte geldim burdayım! 😉


Nihan Peker‘in sade ve minimal çizgisini beğeniyorum. Geçmiş defilelerindeki gibi, yine renkler beyaz, siyah ve bej tonları ağırlıklıydı. Bu tonlarla beraber kullandığı mermer deseni hoş bir detaydı. Ama ben artık, Nihan’ın daha farklı renkleri nasıl yorumlayacağını merak ediyorum. Defilelerinde her zaman aksesuar tasarımlarıyla da dikkat çeken Nihan, bu defa aksesuara maalesef çok ağırlık vermemişti. Ama tasarladığı ayakkabılara bayıldım! Tüm MBFWI defileleri içinde gördüğüm en iyi tasarımlardan biriydi diyebilirim.
nihan pker-mbfwi1

nihan peker-2

 

Gamze Saraçoğlu‘nu ne kadar çok sevdiğimi tüm dünya biliyor mu? 🙂 Canım arkadaşımın tasarımlarına karşı objektif olmak imkansız, ama olmaya da gerek yok zaten. Fotoğraflar her şeyi anlatmaya yetmiyor mu? Ağzım açık hiç defile izlememiştim, sayesinde o da oldu. 🙂 MBFWI boyunca, görmez olaydım dediğim onca kürk detayı arasında, gerçek kürk kullanmadığının altını özellikle çizmek isterim. Kürkü herhangi bir kumaş parçası gibi değerlendirmeyen ve ardındaki gerçeğin farkında olan duyarlı tasarımcılara saygım sonsuz.
mbfwi-gs2

mbfwi-gs1

gamzesaracoglu-mbfwi1

gamze

 

Her moda haftası merakla beklediğim isimlerin başında sevgili Özlem Kaya geliyor. Ben Özlem’in tarzını, ve kumaşları şekilden şekle sokmasını çok seviyorum. Bu defa kapitoneler başroldeydi. Hepsi şahaneydi ama özellikle o kapitone pantalon ve eteğin her kadının harcı olmadığını düşünüyorum. 😉

ozlemkaya-1

ozlemkaya-2

ozlemkaya

ozlemkaya-3

 

 

3. günün son defilesi Elif Cığızoğlu için Pera Palas harika bir seçimdi. Ordan oraya koşmaktan şikayet edenlere #sunumonemlidir demek isterim 😉 Ülkemizdeki moda haftalarında bu en önemli inceliğin atlandığını düşünüyorum. Defile, sadece tasarlanan kıyafetlerden ibaret değil onu nasıl sunduğunla da ilinti baştan aşağı görsel bir şov. Bence, model seçimi, müzik seçimi, aksesuar seçimi, 15 dakika boyunca o podyumda nasıl fark yaratırım seçimi, 15 parçayı tamamlamam lazım hedefi ile aynı ehemmiyete sahip olmalı. Elif’in tasarımlarının ruhu gerçekten Pera Palas’ın elegan atmosferine aitti. Bütünüyle çok ince düşünülmüş, kusursuz bir deneyimdi.

elif-cigizoglu

elifcigizoglu-6

elifcigizoglu-7

elifcigizoglu-8

IMG_0591_Snapseed

IMG_0601_Snapseed

IMG_0631_Snapseed

IMG_0686_Snapseed

 

3.günün sonunda yorgun ama mutlu 🙂


IMG_0796_SnapseedIMG_0728_Snapseed2

IMG_0721_Snapseed
IMG_0713_Snapseed

offnegiysem

 

Dress: DvF – Booties: Rag&Bone – Leather Jacket: Zara – Sunnies: Super