Haftasonu planınız hazır:Galatamoda, Eternal Child sample sale, Frida Kahlo sergisi, Bilstore Outlet, Adem&Havva, Culinary Institue..

| 13 Yorum

Bu haftasonu sizin için, sizden habersiz güzel bir plan yaptım. Zira benim habitatımda bu Cumartesi yok yok. İstikamet Odakule-Galata hattı.

İlk durak Galatamoda..

galatamoda_tepebasi_tasarim_2010_aralik_limangoblog

Haftasonu sizi ta Beyoğlu’na sürükleyecek planının tabiki asli sebebi Galatamoda. Üstelik bu sene off ne giysem takipçilerine özel Gamze Saraçoğlu tasarımlarında %20, Ümit Ünal tasarımlarında ise %40 indirim de var.

Eğer Cumartesi günü saat 13:00-14:00 arası yolunuz Galatamoda’ya düşerse, Deniz Marşan&Başak Dizer Fransez‘le stil sohbetlerine katılabilir ya da, Pazar günü saat 13:00-15:00 sarası Niyazi Erdoğan’dan Farklı Erkek Stilleri ve Uygulama Metodlarını da dinleyebilirsiniz.

Galatamoda keyfini güzel bir yemekle taçlandırmak isteyenler, hadi şimdi yolun karşısına geçelim. İstikamet İstanbul Culinary Institue.

IMG_5728

Koskoca Beyoğlu’nda başka gidecek yer yok mu yemeğe? Var tabiki, ama benim ilk 3ümde hep burası var. Nerdeyse her biri kısa 1 cümle uzunluğundaki afilli yemek menüsü, sunumu, lezzeti, servisi, güleryüzlü ekibi, herşeyiyle 10 numaradır. Yemekten sonra mini boy supangle yemeyi unutmayın, bayılacaksınız.

Karnımızı doyurduk. Şimdi ufkumuzu genişletme zamanı. İstikamet hemen yan binadaki Pera Müzesi’ne, Frida Kahlo&Diego Rivera’nın otoportreleri ve çizimlerinden oluşan sergi.

Frida

Tasarıma ve sanata yeterince doyduk ama alışverişe doyamadık diyorsanız, önce Tünel’e peşinden Galata’ya gidiyoruz.

Tramvay durağının hemen sağından Şişhaneye doğru iniyoruz. İlk Belediye Caddesi’de, Que Tal’in yanındaki apartmana (Vural Arıkan apt no:5) giriyoruz, asansörde 1e basıyoruz 😉 Ve işte Eternal Child‘dayız.

Yumuşacık ve rengarenk hırkaları, kazakları, elbiseleri kapıyoruz, hava soğusun da giyelim hemen bunları duasına başlıyoruz.
162779_476737411218_304442071218_5827716_8286199_n

IMG_5716

IMG_5713

Hazır buralara kadar gelmişken ve hala aradığınız yılbaşı cicisini bulamadıysanız Galata Kuledibi, Camekan sokaktaki Adem&Havva’ya gidiyoruz, Zeynep Ökmen tasarımlarına bakıyoruz. Off ne giysem takipçilerine özel %40 indirimi bozdurup bozdurup harcıyoruz 😉

Son durağımız ise, Galata Bilstore sezon sonu mağazası olsun. Haftaiçi 25tl’ye Fred Perry kalem etek aldıktan sonra, burası yeni mabedim oluverdi. Sık sık uğrayıp gelen gideni takip edip, güzel parçalar toplamak da fayda var.

Artık yorulmadınız mı? Şimdi doğru eve, bilgisayar başına, sizin için seçtiğim yılbaşı hediyelerine yorum bırakmaya. Gece yarısı blogdaki hediyeler balkabağına dönüşmeden, Ümit Ünal, Aida Pekin, Zeynep Ökmen, Simay Bülbül ve Gamze Saraçoğlu hediye postlarına yorumlarınızı bekliyorum!

Umarım keyifli bir haftasonu geçirirsiniz!! 🙂