Hadi hep beraber SPORA!

| 3 Yorum

Yaza formda girmek için değil, az yiyip, kendine çok yüklenip kısa zamanda bol vaatli bir hedef için değil, şart diye değil, iyi hissetmek, zinde yaşamak, yaş alırken bedeninle daha barışık olmak için; kendine iyilik için spor yapmak gibisi yok. Ben şimdi beceremem, zaten işten güçten vaktim yok, tamam önümüzdeki ay başlarım, şu an spor salonuna bütçe ayıramam, zaten yaza daha var gibi bitmek bilmeyen bahanelerden de hepimizde kucak dolusu var. Ama işte tam da orda durup; aslında ertelediğimiz şeyin kendi sağlımız olduğunu hatırlayıp,  bir yerden başlamak da yarar var.

<!–more–>

ntc, nike training club, nike women, nike, billur saatci, off ne giysem, turkish style blogger, nike global summit ntc, nike training club, nike women, nike, billur saatci, off ne giysem, turkish style blogger, nike global summit-2 IMG_4925 ntc, nike training club, nike women, nike, billur saatci, off ne giysem, turkish style blogger, nike global summit ntc, nike training club, nike women, nike, billur saatci, off ne giysem, turkish style blogger, nike global summit

34 yıllık hayatımda koşu bandına bile bir kere çıkmamışken bir sabah erkenden kalkıp tek başıma koşmaya başladığım gün değişti her şey. Gün geçtikçe güçlendiğimi hissetmek, daha fazlasını istemek, en önemlisi; çok daha erken başladığım güne, zinde devam etmek gibisi yoktu. Sadece koşmak yetmedi. Çünkü sadece dizlerime yüklenince, vücudum alarm verdi. Beni zorlama güçlendir dedi. Aksata aksata gittiğim/bir türlü gidemediğim spor salonları yerini bir süre özel derse bıraktı, dizim iyileşti. Sonra hayatıma NTC girdi. Nike’ın mobil uygulaması iPad’imdeki hoca oluverdi. Başar da bana katılınca, bahaneler yerini karşılıklı motivasyona bıraktı.  Evde spor yapmak yetmedi, bahar gelince Maçka Park’ında, Akyaka’ya gidince bahçede, Barselona’da bir parkta bile spor yaparken bulduk kendimizi.

Sporun yararları özetindeki amatör ruhlu bu post girişimim,  ‘hadi artık bir yerden ben de başlıyorum’ cümlesini tetiklemek için yapılmıştır. Tadında düzenli spor candır, çünkü size birden canlılık verir. Vakitsizlikte kendinize vakit ayırtır ama ayırdığınızdan fazlasını size 2 kat enerji olarak geri verir. Yorgunluğu silen zindelik için de birebirdir. Bu kadar kolay ve elimizin altında olduğunu hatırlatmak istedim işte.

Birlikten kuvvet doğar, motivasyon için son bir bahane daha lazım derseniz de 9-10 Mayıs’da Kuruçeşme Suada’da Nike’ın düzenlediği şahane NTC programına katılabilirsiniz. Ben de kesinlikle orda olacağım. Kim bilir yine ne güzel bir program hazırlamışlardır diye sabırsızım! Aklınızını azıcık da olsa çeldiysem, detaylar bu linkte. İnşallah orda görüşmek de üzere!

ntc, nike training club, nike women, nike, billur saatci, off ne giysem, turkish style blogger, nike global summit ntc, nike training club, nike women, nike, billur saatci, off ne giysem, turkish style blogger, nike global summit ntc, nike training club, nike women, nike, billur saatci, off ne giysem, turkish style blogger, nike global summit

Fotoğraflar:Doruk Yemenici