Hadi hep beraber saçlarımızı şımartmaya Hakan Köse’ye gidiyoruz!

| 108 Yorum

Bu haftasonu maşa boyunduruğu altında yaşamadan da nasıl ahenkle dans eden şaç modelleri yaratabileceğimi öğrendim!! Hatta bugün işe maşa yapmadan gelerek, bir tabuyu yıktım! Sanırım tam 5 yıldır hergün saçına maşa yapan ve tüm yeniliklere kapalı tutucu bir deliy(d)im! Küçükken tost yaptırır, üniversite yıllarında da her gece saçımı yatmadan örerdim zaten. Hafif kabarık dalgalı saça takmışım kafayı işte, beni düz saçla ya da maşasız gören yoktu heralde.. 🙂

İşte size en mahrem, saçları ıslak, maşasız düz, çıplak gibi hissettiğim hallerim.. 😛

elidor

elidor

elidor

Herkes bana her sabah nasıl üşenmeden maşa yaptığımı, buna kaç dakika ayırdığımı hayretler içinde sorup duruyor. Ben ise, her sabah 20 dakika ayırdığım bu uğraşı, beni gün boyu mutlu ettiği ve akşama kadar kaldığı için, bir zaman kaybı olarak değil, aksine pratik ve kesin çözüm getiren bir mucize olarak görüyorum.

Bir saç modelini tutturdum gidiyorum da, hiç mi sıkılmadım? Hem de nasıl sıkıldım belli değil, ama bir türlü ne cesaret ne vakit bulup farklı bir şey denemedim işte..Amma velakin, saç şekillendiricilerini hiç ama hiç denememiş bu bağnaz maşa bağımlısını, haftasonu görücü usülü Elidor‘la tanıştırdılar, hayatına Hakan Köse‘yi ve Elidor belirgin bukleler saç şekillendiricisini soktular ve asrın kavuşmasını yaşattılar 🙂 Birkaç gündür maşam odanın bir köşesinde, iki seksen uzanmış, serin serin keyif yapıyor. Canım saçlarım ise nihayet nefes alabiliyor,  bunca zamandır yıpranan hallerine yanıp, bugüne kadar aklın nerdeydi kuzum diyorlar 😛

Hakan Köse ve Cemil, önce kafayı dalgalarla bozmuş bana, Elidor‘un belirgin bukleler saç ürününü nasıl uygulayıp, saçımı nasıl kuratmam gerektiğini gösterdiler. Elidor’u saç uçlarıma uygulayıp, parmağımın ucuyla büke büke saçlarıma şekil verdim…Sonra her zaman saç kurutmasını son sıcaklık ve hızda kullanmanın ne kadar yanlış olduğunu, elektriklenmeyi önlemek için orta ısı ve güçte makinayı kullanmam gerektiğini öğrendim..

elidor

elidor

elidor

Şekilden şekle giren yüzüm, Hakan Köse‘nin hadi topluyoruz saçlarını demesiyle ciddileşti.. ”Ama ben dağınık severim saçlarımı dedim!” ”O zaman dağınık toplarız hem çok daha doğal olur’‘ dedi!

elidor

elidor

Maşasız yapamıyorsan en azından ”daha doğal görünen bir saç yapmalısın” dediler. Kalın bir maşa alıp, saçımı koca koca tutamlar halinde maşaya sardılar. Toplam 2 dk falan sürdü heralde! Sonra başladık yine toplamaya..Bu da sanıyorum 3 dakika falan sürdü!

elidor

elidor

Krepe candır, volüm canavarıdır.. 😉

elidor

elidor

elidor

DSC_0311

Ben Cumartesi sabahı saçlarıma minumum zaman ayırarak nasıl doğal ve istediğim gibi dalgalı modeller yaparım öğreniverdim. Şimdi sıra sizde! Elidor‘la birlikte Hakan Köse‘nin kapısını bu sefer beraber çalıp, kendimizi şımartıyoruz! Hadi 20 Nisan Çarşamba gece yarısına kadar bu posta saçınızla ilgili en radikal yaptığınız hamleyi ya da size en çok yakıştığına inandığınız saç modelini yazın ve Elidor fan page‘i like edin, şanslı 3 Off Ne Giysem takipçisinden biri olun!

elidor

elidor

Etiler’deki muhteşem salonunda beni ağırlayan Hakan Köse’ye, Cemil’e ve Elidor ekibine, fotoğraflar&video için Emircan Soksan‘a koccaman teşekkürler!

elidor

Elbise: Simay Bülbül – Triko: Laundromat