Arşiv: streetfashion

Temmuz’un ilk haftası da sona erdi, ama henüz tenim ne güneş ne de denizle olan mutlu sona eremedi. #tatildedigin yurtdışında her daim güzel de, canım ülkemde denize girmeden geçen bir yaz düşünemiyorum! Şu aralar hayalimi süsleyen yegane şey bir an önce Akbük ve Deyz’e kavuşmak!

Finally, I’m back home. I’ve been in London and Barcelona for 2 weeks. It was great to be there but now, it’s time to work hard and organize my thousands of photos and notes. I will be in İstanbul for a while and dream for a great beach holiday at Akbük – my hidden heaven on earth.

Ocak ayı olmasına rağmen, sonbaharın kışı tanımamazlıktan geldiği bir hava yaşıyor bu sıralar Madrid. Masmavi gökyüzü gerçek yüzünü ancak Pazar günü bize gösterdiği için, sanki biz gelmeden biri tüm şehrin üstünden nostaljik bir filtreyle geçmiş gibi bir hissiyata kapılmıştık..Şehir çok sessiz. Ordan oraya zıplayarak dolaşan bir kız olmasa 😉 sıkıcı olmayan ama huzur verici bir sessizlik bu. Avrupa şehirlerini gezmek için en ideal ay bence bahar ayları olsada, müzelerin, restoranların önünde uzun sıralar beklemeden, hava henüz kar soğuna teslim olmadan, şehir hayatını şehrin gerçek sahipleriyle yaşamak için güzel bir zamanlama. İşte nostaljik rengi instagram filtesiyle iyice arttırılmış Madrid kartpostalları 😉

Despite its the end of January,  Madrid is still living the autumn nowadays.  We are impressed by  the colors of the city, which reminded us of an instagram filter; Earlybird 🙂 The town was very quiet except for me who was jumping from here to there. 😉 But it was a peaceful silence, not boring at all. I was thinking that the ideal season to visit European cities was spring or fall.  But,  now, I assure you that; just before the winter coldness, its the best time to discover the city without waiting for long queues in front of the museums and restaurants etc. We experienced living the city with his real owners, with the locals.