Arşiv: özgür masur

Sevgili Özgür Masur‘un yine muazzam bir işçilik ve her kadının kendini içinde güçlü, özgüveni yüksek ve güzel hissedeceği ışıltılı tasarımları #mbfwi’de sunulan en etkileyici koleksiyonlarından biriydi. Couture deyince akla gelen ilk isimlerden olan Özgür Masur defilesinde sunula 40 parçanın her birindeki emeğe, ince ve usta işçiliğe hayran kalmamak mümkün değil. Defileden ve backstage’den kareler aşağıda, bizim kadrajımıza yansıyan defile videosu ise hemen bu linkte. Keyifle izlemeniz dileğiyle!

ifw, istanbul fashion week, ifw12,tuvanam

IFW’nin 3.günü gözlerimi; ne yapsalar özel ve özgün olan Özgür Masur ve Zeynep Tosun‘un tüm tasarımlarından, o dikişlerden, desenlerden, ince düşünülmüş detaylardan, telkarilerden, aksesuarlardan alamadım. adL + Cengiz Abazoğlu‘nun kırmızı elbiselerinin fotoğraflarını çekmeye doyamadım. Selim Baklacı‘nın özellikle o yeşil parkası ve ayakkabılarda kullandığı tekniği çok sevdim. IFW’nin en çalışkanı Didem Soydan‘ın mükemmel taşıdığı Tuvanam elbiseye, Aslı Güler‘in romantik trikolarına, içimde tüm o erkek koleksiyonunu giyme isteği uyandıran Hatice Gökçe‘nin tasarımlarına ve konseptine bayıldım.

ifw, istanbul fashion week, ifw12

#ifw12 maratonu yarın başlıyor! Bu sefer davetli değil, görevliyim. İçimden bir ses ‘yaşasınnn’ diye sevinç çığlıkları atarken, diğerinin ‘imdaaat’ diye kaçası var 😉  IFW’nin resmi sosyal medya temsilcilerinden biri olduğum için, twitter ya da instagram’dan benden ses gelmedikçe @istfashionweek hesabını kontrol edin derim 😉

Geçtiğimiz hafta bol bol tasarımcılarla vakit geçirme fırsatı bulunca, koleksiyonların bir kısmını da görme şansım oldu. Kadrajıma bir önceki #ifw’dekiler de takıldı, yeniler de, ilham dolu atölyeler de. Defile cicilerinden minik ipuçları aşağıda 😉 Tüm koleksiyonları görmek için sabırsızlanıyorum!

Triko atlet: Sonia by Rykiel/Harvey Nichols – Pantalon: Zara – Ayakkabılar: See by Chloe/Naked IFW ilk defile saatleri ne hoştu, 13:00’daydı. IFW boyunca, yemeğe çıkar gibi yapıp, çadıra gönül rahatlığıyla daldığım öğle aralarım tadından yenmez olmuştu. Ama Cuma günü, mesai saatlerini azcık daha esnetip, merakla ve heyecanla beklediğim Özgür Masur defilesini de izleme şansım oldu. […]