Arşiv: muğla

Ailem bir süredir İstanbul’dan çok uzakta, ta Gökova’da yaşıyor. Bu yıl ilk defa yanlarına bu kadar geç geliyorum, o yüzden bir süre daha buralardayım. Pazartesi sendromundan bir hafta daha uzak duracağım. Tatil dönüşü iş başı yapmak nedir çok iyi bilirim. O yüzden bana çok kızmayın ama bir süre daha ofisim de tatil beldem de püfür püfür esen bu ev olacak. Bugün biriken fotoğrafları düzenlemek yerine, yenilerini çekerek kendime renkli bir iş çıkardım. 😉 İşte evimizin minik detayları, renkleri, çerçeveden bakan anıları ve en tatlısı.:)

If you follow me on twitter or instagram, you already know I’ve been on holiday for a while. Right now, I’m in a small village at Muğla/Gökova where my parents are living. I’ll be here for one more week and work part-time 😉 So, let’s see my home office with its colorful details. 

 

tatildedigin, akbük, lug von siga, akyaka, muğla

tatildedigin, akbük, lug von siga, akyaka, muğla

Yeryüzündeki saklı ve bakir kalmış cennetlerden birindeyim. Bu yıl 3. kez burdayım, sevdiklerimin yanında, dünyada en sevdiğim yerde. Akbük, Akyaka’ya 30km uzaklıkta enfes bir koy. Sit alanı olduğu için, Ertuğrul Özkök’un hem ‘haksızlık bu’ diye kızdığım hem kıskandığım efsanevi evi dışında pek yerleşim yok. Kulübeler, bungalovlar var. Ördekler ve kazlar buranın nüfusunun sanıyorum 3te 1ini oluşturuyor. Burada bulabileceğiniz tek lüks, hiç bir yerde bu kadar renk tonunu birarada görmediğim deniz. Yemek, içmekten kasıt bir kaç meze ve sigara böreği ise o tamam. Bir kaç şezlong ve şemsiye de var. Badem’in de bir zamanlar en sevdiği yermiş burası. Burada aramanıza gerek olmayan tek şey ise huzur. Çok da vefalı. Her gidişimde, beni hep koyun öbür ucunda, aynı köşede bekliyor. Sessiz, sakin, her şeyden uzak bir kaç saat için bile buraya gelmeye değer. Bu güzelliği paylaşıyorum ki onu hep birlikte koruyalım. Hızlıca tüketip, kirletip bir kenara atmayalım. Doğal güzelliklerinin kıymetini bilen ve sit alanında fetih planları yapmayanlara gelsin bu post!