Arşiv: Madrid

Madrid ile ilgili son post da yayında. Bir seyahat klasiğim haline gelen bu düzeneği yapmadan, Madrid notlarına son veremezdim 🙂 Bir kaç adres ve bol fotoğrafla Madrid seyahat postlarına ara veriyoruz.

Finally, last post about Madrid! I hope you enjoy the city with my posts&photos.

Ocak ayı olmasına rağmen, sonbaharın kışı tanımamazlıktan geldiği bir hava yaşıyor bu sıralar Madrid. Masmavi gökyüzü gerçek yüzünü ancak Pazar günü bize gösterdiği için, sanki biz gelmeden biri tüm şehrin üstünden nostaljik bir filtreyle geçmiş gibi bir hissiyata kapılmıştık..Şehir çok sessiz. Ordan oraya zıplayarak dolaşan bir kız olmasa 😉 sıkıcı olmayan ama huzur verici bir sessizlik bu. Avrupa şehirlerini gezmek için en ideal ay bence bahar ayları olsada, müzelerin, restoranların önünde uzun sıralar beklemeden, hava henüz kar soğuna teslim olmadan, şehir hayatını şehrin gerçek sahipleriyle yaşamak için güzel bir zamanlama. İşte nostaljik rengi instagram filtesiyle iyice arttırılmış Madrid kartpostalları 😉

Despite its the end of January,  Madrid is still living the autumn nowadays.  We are impressed by  the colors of the city, which reminded us of an instagram filter; Earlybird 🙂 The town was very quiet except for me who was jumping from here to there. 😉 But it was a peaceful silence, not boring at all. I was thinking that the ideal season to visit European cities was spring or fall.  But,  now, I assure you that; just before the winter coldness, its the best time to discover the city without waiting for long queues in front of the museums and restaurants etc. We experienced living the city with his real owners, with the locals. 

1 gece 2 günlük Madrid seyahati, haftasonunu da işin işine katınca tadından yenmez bir tatile dönüştü. Uzun zamandır görmediğim Stilize‘mle de Radisson Blu Hotel Madrid Prado‘da buluşup, şehrin kalbine yerleştikten sonra planlar yapılmaya başlandı.

Our 2 days and 1 night Madrid trip turned into a wonderful long weekend.  I havent seen my lovely friend Stilize for a long time. and we decided to meet in Madrid. After settling in the heart of the city at our amazing Radisson Blu Hotel Madrid Prado, the plans began to be made.

Geçtiğimiz hafta C&A‘nin daveti ile sevgili iconjane ve maritsa ile Madrid‘e gitme şansım oldu. Seyahat planımı haftasonunu da bahane edip, biraz daha esnetince, baştan sona tadından yenmez bir Madrid deneyimi yaşadım. Bol görselli Madrid postlarına hazır olun! 😉 Ama önce sırada C&A daveti var.

Last week I was invited with my beloved iconjane and maritsa to join the C&A’s Reimagine Design Challenge kick off in Madrid. It was great to meet a lots of international bloggers and designers at the event. We had an amazing time during 2 days.