Arşiv: lisa corti

Tepede alelade bir topuz, 50 faktör korumaya rağmen istenmeyen o güneş izleri ama koccaman gözlüklerle havalı bir özgüven 😉 Günbatımında o enfes ışığı yakalamaya çalışırken, omuzdan fırlayan bir askı, farkında olmadan mutlu mutlu glümseyen bir ben..Bu ara kafamın takıldığı, endişeli olduğum o kadar şey var ki, hepsini bir an unutup, anın tadını çıkardığımız tatlı bir yaz akşamından gelsin bu post..Kusurlarıyla kusursuz bir akşamdan..

Küba’dan herkese merhaba! Blog ve youtube bir süredir sessiz kaldı maalesef. Küba’da internet sadece otellerde var. Kazı kazan gibi bir kartı alıp, Etecsa adı, wifi’yı olan çok çok sınırlı bir kaç yerde de kullanabiliyorsunuz. Instagram‘da Türkiye saatine göre sabah karşı ardarda koyduğum bir sürü fotoğraf var ama yine de bu güzellikleri paylaşmaya yetmez. Dönüşte fotoğraf ve videolarla acısını çıkaracağım söz!

Kışın renkleri birbirine katarak, üst üste giyinmeyi ne kadar sevsem de, baharın getirdiği hafifliğe de bir o kadar bayılıyorum. En sevdiğim etnik, bohem ne varsa hepsini dolaptan çıkarıp, kafaca olmasa da ruhen özgür bir hale bürünmeyi seviyorum. Baharın bize en güzel renkleri, hayalleri, sürprizleri ve azıcık da huzur getirmesi dileğiyle.

Nişantaşı’ndaki gizli mabedim Lisa Corti Papagayo‘dan merhaba! Desenleri ve renkleriyle aşk yaşadığım kaftanlarım, en sevdiğim ve yaz kış takmaya doyamadığım kemerim ve sahip olduğum en güzel takılar işte hep bu mağazadan. 🙂 Lisa Corti’yle ilk Alaçatı’da tanışmıştım. Kapısından içeri girer girmez, burdan kolay kolay geri çıkamayacağımı anlayıp, kendimi o göz alıcı o renklere teslim etmiştim. Fotoğraflara bakınca ne demek istediğimi siz de anlayacaksınız 🙂

Lisa Corti Milano’dan çıkan bir marka. Ama aslen kendisi Etyopya doğumlu bir ressam. Afrika’dan, Hindistan’dan esintiler taşıyan, baktıkça içimde biriken Marakeş’e gitme hayalini kabartan o enfes desenler, belki bir Ferzan Özpetek filminde sizin de karşınıza çıkmıştır. Canım Carolina ile tatlı bir video çekip, hepsinden biraz biraz konuştuk.

Hazırsanız rengarenk bir video ile başlıyoruzzz!

Beyaz

3 Yorum | Devamını Oku

Yaz kış giyilesi en güzel renk beyaz olsa gerek. Yeni sezon alışverişinizde bence bir gözünüz de beyazlarda olsun. İstanbul sınırları içinde, onu her türlü çamurlu, lekeli, sürpriz kazalardan sakınmak için ekstra efor harcayacağımız kesin. Ama olsun! Sabah uyandığınızda bir hava durumuna bakar 😉 Azıcık güneş varsa, tamamdır. Bu zamansız ama havalı riske değer! Artık gerisini onu tamamlayacak renkler düşünsün! 😉