Arşiv: düğünde ne giyilir

Bu sene düğün sezonuna parlak bir giriş yaptım diyebilirim. 😉 20ler havasındaki bu elbiseyi Mariposa‘nın vitrininde gördüğüm an, onu giyersem bir gecede o yıllara döneceğime emindim. Düğün Moda Deniz Klübü’ndeydi, ama ben elbiseyi giymek için bir Pera Palas düğününü bekleyemeyecek kadar heyecanlıydım. Sağolsunlar, Moda’nın sakin ruhu, havanın eski bir filmi andıran hali işbirliği yapıp bana eşlik ettiler. Saç konusunda yine tutucu davranıp, bildiğimden şaşmadım. Ama niyetim topuzdan da ziyade tamamen açık ve dağınık bırakıp, 20lerin asi kızı olmaktı 😉 Kendi adıma sezonun ilk düğünü için iddalı bir giriş yaptığımı söyleyebilirim. Siz de hem iddalı, hem vintage esintisi taşıyan bir güzellik arayışındaysanız, Atölye Mariposa‘ya mutlaka uğramalısınız.

Voila, my sparkling choice for the 1st wedding of the year. When I saw this dress at the display of Mariposa, – I thought it has a taste of 20’s- I was already dreaming that I was moving on the dance floor with my dress 🙂 The color of the sky and the sprit of the quiet ambiance made me feel like I’m in a romantic and nostalgic movie. 😉 If you’re looking also for a vintage-inspired beauty, check out the Atelier Mariposa.

düğün, düğün sezonu, gelinlik, gelin saçı, gelin makyajı, pronovias, nuri şekerci, burcu taş, simay bülbül, 46 magazine, vespa, bywonderland, kiki's design for limango, limango türkiye, kağıthane,

Gelinlik denen büyülü kostümü giydiğiniz gün dünya sizin etrafınızda dönüyormuş. Ben şimdi fotoğraflara bakınca bunu daha iyi anlıyorum. Ondanmış meğer onca şımarıklık, o gün herşey dört dörtlük olsun stresiyle yapılan huysuzluklar, sonra tüm stresini bir anda unutup, doyasıya dans etmek, dünyada o gün senden mutlusu yokmuş sanmak, bütün gece heyecanla çocuk gibi tepinmek ve sevdiklerinle hiç bitmesini istemeyeceğin bir gece geçirmek.

Darısı tüm sevenlerin başına deyip, sözü içimdeki poz canavarını ateşleyen düğün fotoğraflarına bırakıyorum 😉

Düğün fotoğrafları ve videosu aslından düğünden kalan yegane hatıralar. O yüzden benim için büyük öneme sahipti. Nerdeyse tüm evlenen arkadaşlarım ve ben düğün hikaye videosu ve fotoğraf çekimi için kendimizi Efe Babacan‘a teslim ettik. Ve işte ortaya bu video çıktı 🙂 Bakalım beğenecek misiniz? Efe’nin objektifinden düğün fotoğrafları ise bir sonraki postta!

Yaz boyu bir sürü düğüne gittim. Canım arkadaşlarımın mutluluklarına şahit oldum. Düğüne gidene kadar off ne giysem, off saçım bu sefer nasıl olsa, off nerde giyinicem, off nasıl yetişicem, off twitter‘m beni bir tek sen anlarsın diye diye sizin de kendi başımın da etini yedim. Ama bu offlamaların hepsi düğüne kadar..Düğünlerde benden çok ağlayanı, zıplayanı, […]