Arşiv: denim

Dünyanın en büyük denim üreticilerinden biri olan ISKO‘nun bir türk markası olduğunu biliyor muydunuz? Ben bilmiyordum maalesef. Gurur duydum. Dünyada aklınıza gelebilecek premium segmenteki bir çok denim markasına, denim tedarik eden dünya devi bir kuruluş. Son 3 yıldır ise, genç tasarım öğrencilerini destelemek adına, dünyanın bir çok tasarım okulunun katıldığı I-SKOOL Denim Tasarım Yarışması’nı düzenliyorlar. Bu yıl Mavi‘nin de desteklediği bu yarışmanın finaline ben de katılma şansı buldum. Heyecanla Türkiye’den de katılım var mı diye merak ettim ama maalesef. Dünya devlerinin yanında 2 güçlü türk markası, Esmod, Polimoda gibi 16 farklı üniversiteden öğrencilerin katıldığı bu yarışmaya keşke Türkiye’deki moda&tasarım okullarından da katılım olsa. Tekstilde ne kadar ileri olsak da eğitimde bir açık daha çıkıyor maalesef yine karşımıza. Umarım seneye, dünya çapında 50.000 öğrenciye ulaşan bu yarışmaya Türk öğrencilerin de katılımını görürüz.

Yoğun geçen bir moda haftasının ardından herkese merhaba. Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul postları ardı ardına gelmeden önce, Beymen Blender ile size minik bir hafta sonu sürprizimiz var. Kalıplarına bayıldığım Current/Elliott‘tan, kendi mükemmel jean’inizi bulmanızı sağlayacak 1.000 TL’lik bir hediye çeki 😉 Tek yapmanız gereken, aşağıdaki fotoğrafa ya da bu linke tıklayıp, adınızı ve mail adresinizi bırakmak. Unutmadan katılım için son gün; 23 Ekim! Hepimize güzel hafta sonları ve bol şans!

Trend avcıları yine neyin peşinde bilmem ama şu zamana kadar ağlarına takılan en güzel trendlerin başında bence baştan aşağı denim’e bürünmek geliyor. Size uygun kesimi yakaldığınız an, sizi baş tacı eden o jean pantalonların yerine başka bişey konmadı konamıyor. Jean ceketle beraber giyilen jean pantalon ya da eteği bir arada ne kadar sevmesem de, işin içine gömlek girince bende akan sular duruyor. Gömlekte hep daha fazla çeşide gidilirken o ceket kalıpları neden hep aynı kalıyor bilmiyorum. Aranılan ceket bulunana kadar gömleklerle flörte devam 😉

I think denim on denim is the best trend ever! I try to catch a rock chic look by mixing denim with my parka. Did you like it? 🙂 This outfit is also featured on Styld.by which is GAP?s global page. You can see a lot of inspirational styles from people all around the world.