çek çek kürekleri mavi denizde

| 0 Yorum

Oldum olası Fenerbahçeden kayık tutup gezinenlere özenirdim de, hem cesaret edemezdim hem filmlerdeki gibi içinde bana şiir okuyacak bir erkek bulamayacağımı anlamış olsam gerek 🙂 hiiiç binmedim kayığa. Ta ki geçtiğimiz haftasonuna kadar. Artık ne romantizm ne korku kalmış olacak ki, denedim nihayet 🙂

Yaş 30a gelirken önlem almalı, spor yapmalı!Bu araların gözde sporu kürek çekmece olmuş bile. Özellikle kadınlar, sabah işe gitmeden, soluğu kürekte alıyorlarmış, görmeden inanmam! Ama bu yaştan sonra vücuda yapacağımız her artı, ilerde menapoz, kırışma, sarkma gibi fenalık getirici bir düzine kadınsal derdi ertelemeye, birkaç yıl daha güzel&sağlıklı hissetmeye yol açacak, kendimize bakalim pls. Öğütvari cümlelerimi kendime saklayıp, devam ediyorum..

Yarı ‘hadi spor yapalım’ yarı ‘pocahontas tadında eğlenelim’ modunda bindim kayığa. Karada ön prova, beline bileğine, koluna dizine, öndeki ile senkronizasyona dikkat etmece, işte size devrilme riskli zevkli spor kürek çekmece! Suda olmak gerçekten çok zevkli.. İstanbul’un ortasında, huzur içinde yol almak, Boğaz’ı ‘çek..çek..’ komutlarıyla geçmek, etraftaki balıkçılara rastgele, nöbet bekleyen askerlere hayırlı teskereler diye seslenmek, denizin ortasında daracık bir kayıkta her an suya düşme heyecanı yaşamak çok keyifli! Öndeki ile uyumlu olduktan sonra problem yok, zaten keyfi de sorumluluğu da takım ruhunu yakalama işinde! Ya hocayla ya da bizim yaptığımız gibi bilen bir arkadaşla atlayın kayığa! Atlanmıyor tabii, slow motion bebek adımlarıyla nasıl bindiğimizi görmeniz lazımdı 🙂 4müz aynı anda uzun süre kürek çekemedik ama 1,5 saatlik maceramız alabora olmadan sona erdi. Yer Kasımpaşa Türkiye Denizcilik İşletmeleri, bir haftasonu bu spor mutlaka denenmeli, hatta dadanıp, düzenli devam etmeli!